Meet people at school and find out if they smoke. If you can get ahold of some weight like a couple ounces then you can break it down to dubs and eighths and you can get rid of it all in in like a day or two. You can make about of 100 bucks per oz if you're buying at 250 and selling eighths for 40-45
FUN FACT
some kids that went to my school are from the east coast and are driving back for the summer. a couple bought like one or two ounces and are driving them back to boston area... you can buy 10 dollar grams in denver, drive to boston, and sell them for about 25$ a gram, or about 85$ for an eighth. that is over doubling your profit! and apparently it will sell like hot cakes if it is true chronic.
east coast weed is whack. back on on topic HA